סיפורים אישיים ממטופלים בעלי קרוהן, קוליטיס, ומעי רגיש מכל רחבי הארץ

אפרת – ״שמי אפרת, פסיכולוגית קלינית מומחית ובנוסף, יש לי קוליטיס. לפי השקפתי מחלות המעיים מושפעות ומגיבות למשולש הנצחי הכולל את הגוף הנפש והמזון. גלית היא מסוג הדיאטניות היחידות המבינה זאת לעומק וכך גם מטפלת בעצמה ובאחרים. המזון הקונקרטי הרגשי והרוחני והשילוב ביניהם הינו חלק בלתי נפרד מדרכה של גלית לצלוח באופן אישי ומקצועי את מסע הקרוהן שלה ושל מטופליה. יש לה את הראייה המקצועית בתחום התזונה, את ההבנה האישית שלה על תהליכים נפשיים וגופניים והשפעתם על המעיים ואת התפיסה הרוחנית שהגוף הינו מראה לנפש וההפך. המזון לפיכך, אינו רק מה אוכלים אלה גם איך אוכלים מתי כיצד ולמה. ממליצה לכל מי שמתמודד עם מחלות מעיים לקבל את עזרתה ולהנות מתפיסתה הכוללת והמעמיקה בתחום התזונה.

 

רינת – ״בדיעבד בעיות במערכת העיכול שלי התחילו תוך כדי הריון שני, עד אז לא הגבלתי את עצמי מכלום. גסטריטיס קשה ראשון קרה בטרימסמטר הראשון ומאז כבר עברו 10 שנים של עליות ומורדות, נסיונות להשלים עם המצב הקיים. בטן רגיזה וחומציות גבוהה בקיבה שהביאה אותי לדלקות קיבה חוזרות. עד שלא הגעתי לגלית , טיפלו בי בעיקר בסימפטומים. בפגישות הראשונות, הדגש היה להבין את המצוקות ולנסות להגיעה לשורשי הבעיות, לאפיין ולבודד אותם. מסתבר שחוץ מהכשרתה של גלית כדיאטנית קלינית עם נסיון רב שנים בין ההשתלמויות הרבות, גלית משלבת הדרכת NLP, אשר מאפשרת להגיע לעמקים שבכלל לא ציפיתי אליהם. כמובן כל מפגש היה מסתיים בהכוונה, הדרכה, ומשימות ברות השגה, שהוסכמו מראש. הכל היה מותאם אישית, לסגנון חיים וסדר יומיומי שלי, תמיד עם פידבקים – חייבת לציין שפרט זה מאוד חשוב לדעתי האישית בהשגת מטרות. כל פעם עבדנו על פאנים שונים שעזרו לי צעד- אחר-צעד להתגבר בהדרגה, לפעמים בכמה רבדים בבת אחת בבעיות. גלית היא באמת משהו מיוחד – זה טיפול גם לגוף וגם לנפש !!! באדיבות, מקצועיות ויכולת להניע שינוי. בזכות גלית – בחצי שנה האחרונה למדתי באמת להיות קשובה יותר לגוף וקיבלתי מלא כלים לחיות איתו בשלום. אימצתי אפילו כמה מהמתכונים הבריאים וטעימים ומסתבר די קלים לביצוע בסופו של דבר.

 

מיטל – ״שלום שמי מיטל והכרתי את גלית כאשר חליתי בדלקת במעי הדק. גלית הייתה האדם הראשון שהרגשתי איתו בנוח לחלוק את הסיפור שלי, האדם הראשון שהרגשתי שהוא באמת שם בשבילי ואני לא עוד מספר בתור לרופא. המקצועיות, היחס האישי, ההקשבה לצרכים שלי והאכפתיות שקיבלתי מגלית היו מעל ומעבר. הקשר האישי, ההכלה והסבלנות של גלית כלפיי, לאורך כל התקופה, עודדו אותי והיוו חלק משמעותי בהחלמתי. גם היום שאני מרגישה הרבה יותר טוב, אני מחכה בציפייה למפגשים שלנו, פשוט לא מוותרת עליהם! אני מאחלת לכולם בריאות שלמה אבל אם במקרה חלית, גלית היא הכתובת, היא זו שתרים אותך למעלה ותגרום לך להבין שזה לא סוף העולם, היא תלווה אותך צעד צעד עד שתרגיש בטוח לצעוד לבד.״

 

שני – במשך מספר שנים היה לי רצון לירידה במשקל ונסיון להסתדר עם תחושות לא נעימות בבטן. לאחר המלצה נפגשתי עם גלית ובכל מפגש אני מקבלת מגלית אספקט כלשהו, שמאיר נקודה מסויימת שעשויה לתרום לי. פעם זה אופן האכילה, פעם מתוקים, פעם משקאות, מאכלים בחגים וכו'. ה'פירוק' הזה של כל החבילה הגדולה, שקשה להתמודד עם כולה, והמיקוד בכל פגישה בדבר ספציפי, תורם לי אישית מאוד ומסייע לי להשתלט על הדברים ולהתמודד. לא פעם הציעו לי לעבור למישהו שמקבל בקרבת מקום מגוריי ואני אפילו לא שוקלת את זה. הפגישות עם גלית פשוט עושות לי טוב.

ממליצה על גלית בלב שלם. היא אכפתית, אנושית, מקצוענית אמיתית ומעל לכל- אדם מדהים!

ההשפעה הכי גדולה מהעבודה עם גלית נמצא ברוגע שלה ובאופן התפיסה שלה את החיים שכבר נותן לי הרגשה טובה, ולכן, גם אם לא הצלחתי ליישם הכל, מבחינתי אני חווה את המפגש כהצלחה, כי זה משאיר בי משהו. תמיד. החיוביות, תוך הכוונה מתמדת לכיוונים טובים, תמיד דרך מקום רגוע ותוך הסתכלות אל האופק, איכשהו עושה את זה..